پنجشنبه 1400/04/17 - 08:22 tehranebozorg
با حضور مسئولین لشکری و کشوری صورت گرفت.

قرارگاه اشتغالزایی مشترک شهید همدانی در وزارت جهاد کشاورزی افتتاح شد

قرارگاه مشترک اشتغال‌زایی سردار شهید حاج حسین همدانی با مشارکت سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت محمد رسول ا..(ص) تهران بزرگ،قرارگاه جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (کوثر) و مرکز مقاومت بسیج وزارت جهاد کشاورزی افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی سپاه حضرت محمد رسول الله تهران  بزرگ : در عصر روز چهارشنبه مورخه 16 تیرماه با حضورجناب سرهنگ جعفر مخلق آذر مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت محمد رسول ا...(ص) تهران بزرگ ، جناب دکتر علی میر حاجی مدیر اشتغال قرارگاه جهاد سازندگی و محرومیت زدایی کل سپاه(کوثر)،جناب مهندس صالحی معاون اشتغال واقتصادمقاومتی سازمان بسیج سازندگی تهران بزرگ ،جناب مهندس وهاب همدانی ،جناب دکتر محمدرضا جهانسوز، معاون وزیر اسبق جهاد کشاورزی،جناب دکتر شجری معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی وجناب سرهنگ محسن فرجی مسئول مرکز مقاومت بسیج وزارت جهاد کشاورزی و جمعی از مسئولین کشوری و لشکری افتتاح شد.

فرزند سردار شهید حسین همدانی در این مراسم ضمن گرامیداشت سالروز ربوده شدن حاج احمد متوسلیان و همراهان ایشان گفت: ان شاءالله خبر های خوشی بشنویم.

وی تاکید کرد: ما باید از ظرفیت های خود استفاده داشته باشیم؛ متاسفانه مورد غفلت قرار گرفته است. امروز ظرفیت نخبگان و جوانان ما که در قالب استارت آپ ها در اختیار ما قرار می دهند بی بدیل است و ظرفیت کشاورزی ما توان اداره کشور وجود دارد.
ایشان  افزود: در برخی نقاط کشور نه تنها بخش کشاورزی بلکه در بعد فرهنگی نیز باید کار شود و باور حفظ منابع پایدار در آن ها تقویت شود.

دکترشاهرخ شجری معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی در این مراسم ضمن قدردانی از تلاش های بسیج وزارت جهاد کشاورزی، مشارکت ۳ نهاد انقلابی را برای ایجاد مرکز اشتغال‌زایی به فال نیک گرفت و گفت: ادبیات توسعه اقتصادی و تجربه کشورهای توسعه یافته نشان می دهد که در طول فرایند توسعه اقتصادی، سهم اشتغال بخش کشاورزی از اشتغال کل کشور کاهش می یابد اما زمانی که کسب و کار بخش کشاورزی از جمله قسمت های پسین و پیشین بخش کشاورزی مانند تامین نهاده، تولید ماشین آلات کشاورزی و قسمت های پسین آن مانند انبارداری، نگهداری،  فعال شود سهم اشتغال بخش کشاورزی افزایش می یابد.

وی با تاکید بر اینکه اثربخشی فعالیت ها باید بیشتر بر روی قسمت های پسین و پشین بخش کشاورزی متمرکز باشد، تصریح کرد: تمرکز  این بخش ها سبب ایجاد زنجیره تولید، اشتغال زایی و افزایش ارزش افزوده برای کشاورزان می شود.
 

دکترعلی میرحاجی مدیر اشتغال زایی قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه (کوثر) با اشاره به اینکه در بخش اشتغال زایی، محرومیت هایی در کشور وجود دارد، گفت: رهبر معظم انقلاب با تاکید بر اقتصاد مقاومتی بر تولید و اشتغال پایدار تاکید دارند.

وی ادامه داد: برای ایجاد اشتغال پایدار با وزارت جهاد کشاورزی اهداف مشترک داریم و برای این منظور چند گلوگاه اصلی شناسایی و فعالیت‌های تحقیقاتی بر روی آن عملیاتی و برای آن راهکار در نظر گرفته شده است.

مدیر اشتغال زایی قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه (کوثر)، تامین نهاده ها را یکی از گلوگاه‌های اصلی در اشتغال پایدار عنوان کرد و ادامه داد: افرادی که در مناطق محروم زندگی می کنند در تامین نهاده ها دچار مشکل هستند.

میرحاجی با اشاره به این که باید روش های تولید بهینه شود، گفت: علاوه بر تولید بهینه باید محصولی خاص تحت حمایت کارآفرین های برتر تولید شود که یکی از گلوگاه‌هایی است که نیاز به هم رسانی دارد.

وی با تاکید بر اینکه اشتغالزایی سردار شهید حاج حسین همدانی "هم رسانی" انجام می‌دهد، گفت: وزارت جهاد کشاورزی به دلیل وجود منابع و فرصت‌های زیاد یکی از بهترین و مهمترین وزارتخانه هایی است که در حوزه ایجاد اشتغال پایدار می تواند مثمر ثمر باشد.

میرحاجی با تاکید بر لزوم آموزش در بخش های مختلف، تصریح کرد: در آموزش های اشتغال محور  افراد علاوه بر اینکه دانش و مهارت به دست می‌آورند، برای بازار هدف و تولید مشخص آموزش می بینند.

محمدرضا جهانسوز، معاون وزیر اسبق جهاد کشاورزی گفت: چرا کشاورزی کشور در وضعیت مطلوبی قرار ندارد باید روحیه جهاد و سازندگی در این حوزه حاکم شود.

جهانسوز تصریح کرد: ان شاءالله در این قرارگاه اشتغال زایی مشترک شهید همدانی اقدامات خوبی صورت گیرد باید در خصوص جایگاه روستا در این قرار گاه مورد توجه قرار گیرد، جوامع در دنیا به جوامع شهری و روستایی تقسیم می شود.

جناب سرهنگ مخلق آذر: جهاد سازندگی و بسیج سازندگی هر دو مولد انقلاب هستند که در جهت رسیدگی به مناطق محروم، خدمت رسانی به مردم شریف تاسیس شد و در سال 79 که جهاد سازندگی در وزارت جهادکشاورزی ادغام شد، رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای (مدظله العالی) فرمان تاسیس بسیج سازندگی را ابلاغ کردند که خدمت رسانی و محرومیت زدایی همچنان با قوت ادامه داشته باشد و امروز باید از این ظرفیت بالقوه در جهت عمران و آبادانی و رفع نیازهای مردم برنامه ریزی کنیم که انشالله با ایجاد قرارگاه اشتغالزایی سردار شهید حاج حسین همدانی موجب رونق تولید و رفع موانع تولید باشیم.

آقای محسن فرجی افزود: اشتغال مقوله‌ای مهم است به ویژه که تمام معضلات اجتماعی ما به مقوله بیکاری برمی گردد که امیدواریم با کمک تمام جهادگران وزارت جهاد کشاورزی که از قدیم به عنوان جهاد سازندگی داعیه دار کار‌های جهادی بوده است از این ظرفیت استفاده کنیم و در واقع از آن الگو گرفته ایم و سعی داریم در ۳۲ استان این قرارگاه را راه اندازی کنیم.
وی گفت: بیشتر در بحث اشتغال پایدار و بحث کشاورزی تمرکز می‌کنیم و توسعه دامپروری و شیلات و تولید نهاده‌های دامی ورود می‌کنیم.
آقای فرجی اضافه کرد: این قرارگاه به صورت مردمی و با کمک‌های فکری به کشاورزان و همچنین آموزش فعالیت خواهد کرد ضمن اینکه یکسری تسهیلات نیز به کشاورزان پرداخت می‌شود.


طرح و مبدع این قرارگاه ازسازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت محمد رسول ا..(ص) تهران بزرگ می باشد که با هدف رفع موانع اشتغال در همه بخش های مربوطه از پایین دست تا بالادست را در همه موضوعات و در تمام وزارت خانه ها ، سازمان ها برای کمک رسانی به آحاد مردم عزیزمان بصورت هدف مشخص با شناسایی و استفاده از همه ظرفیت های وزارت خانه ها و سازمان ها در جهت رفع موانع اشتغال به عنوان هدف مشترک از طریق هم پوشانی و هم افزایی استفاده نموده و با ایجاد یکپارچگی واحد مسیررفع موانع را هموار خواهد نمود.
 

افتتاح قرارگاه اشتغالزایی مشترک سردار شهید حاج حسین همدانی

 

افتتاح قرارگاه اشتغالزایی مشترک سردار شهید حاج حسین همدانی

 

افتتاح قرارگاه اشتغالزایی مشترک سردار شهید حاج حسین همدانی

 

افتتاح قرارگاه اشتغالزایی مشترک سردار شهید حاج حسین همدانی

 

افتتاح قرارگاه اشتغالزایی مشترک سردار شهید حاج حسین همدانی افتتاح قرارگاه اشتغالزایی مشترک سردار شهید حاج حسین همدانی افتتاح قرارگاه اشتغالزایی مشترک سردار شهید حاج حسین همدانی

 

افتتاح قرارگاه اشتغالزایی مشترک سردار شهید حاج حسین همدانی افتتاح قرارگاه اشتغالزایی مشترک سردار شهید حاج حسین همدانی افتتاح قرارگاه اشتغالزایی مشترک سردار شهید حاج حسین همدانی افتتاح قرارگاه اشتغالزایی مشترک سردار شهید حاج حسین همدانی افتتاح قرارگاه اشتغالزایی مشترک سردار شهید حاج حسین همدانی افتتاح قرارگاه اشتغالزایی مشترک سردار شهید حاج حسین همدانی

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)