شنبه 1400/05/09 - 19:58
فرهنگی و رسانه بسیج سازندگی سپاه حضرت محمدرسول ا...(ص) تهران بزرگ
tehranebozorg
در کاروان غدیر بیان شد

در 2 مرحله ۵۰۰ مخزن آب به خوزستان با همکاری سپاه تهران بزرگ ارسال می گردد

سردار فدوی از ارسال ۵۰۰ مخزن آب به خوزستان با همکاری سپاه تهران بزرگ در دو مرحله خبر داد و گفت: پیشنهاد داده بودیم ۱۵۰ متر مکعب از خروجی سد‌ها برای استفاده مردم خوزستان باز شود، اما مسئولان توجهی نکردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی سپاه حضرت محمد رسول ا...(ص) تهران بزرگ: سردار دریادار «علی فدوی» جانشین فرمانده کل سپاه امروز در حاشیه ارسال تانکر‌های آب برای مردم خوزستان که توسط سپاه تهران بزرگ صورت گرفت، با بیان اینکه باید به گونه‌ای عمل کنیم تا این ایام مبارک دهه امامت را واقعاً حس کنیم، اظهار داشت: متأسفانه در این روز‌ها گرفتاری برای بخشی از مردم کشورمان حادث شده که با تدابیری توسط سپاه اتخاذ شده است، امیدواریم مقداری از این گرفتاری مردم کاهش یابد؛ البته دو سال پیش هم که در خوزستان سیل آمد، کشور و به‌ویژه سپاه تمام توان خود را صرف کردند تا ثانیه‌ای ۱۲ هزار متر مربع آب به دریا برود؛ چون اگر این تلاش‌ها صورت نمی‌گرفت، ممکن بود خوزستان زیر به آب برود.

Video file

وی افزود: اکنون این استان با گرفتاری دیگری یعنی کم‌آبی مواجه شده است؛ البته اگرچه کم‌بارشی در پیدایش این مشکل امروز مردم منطقه بی‌تأثیر نبوده، اما این از جمله موضوع‌هایی است که باید آن را از قبل مدیریت می‌کردیم تا امروز چنین مشکلی پیش نمی‌آمد.
جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: به عنوان مثال، قبل از حاد شدن بحران کم‌آبی در منطقه، می‌بایست دریچه سد‌ها باز می‌شد که متأسفانه تصمیمی در این‌خصوص گرفته نشد، اما اکنون که گرفتاری برای مردم خوزستان پیش آمده، دریچه سد‌ها را باز کردند و این باعث شد تا گرفتاری مردم کم شود.
دریادار فدوی گفت: در حالی که سپاه قبل از حاد شدن شرایط، پیشنهاد داده بود تا ۱۵۰ متر مکعب از خروجی سد‌ها برای استفاده مردم باز شود، مسئولان به پیشنهاد سپاه بی‌توجهی کردند؛ در صورتی که الان به جای ۱۵۰ متر مکعب ۱۹۰ متر مکعب آب از خروجی سد‌ها برای استفاده مردم خارج می‌شود؛ بنابراین انجامِ بهنگام کار، موضوع خیلی مهمی است که به آن توجه نشده است.
وی اضافه کرد: مردم تهران با تشکیل «کاروان غدیر» ۵۰۰ عدد مخزن آب ثابت و تعدادی هم سیار در دو مرحله که مرحله دوم آن هفته آینده خواهد بود، برای مردم خوزستان اعزام می‌کنند.
جانشین فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: رزمندگان سپاه به واسطه دفاع مقدس با مردم خوزستان هشت سال در ارتباط مستقیم بودند و مردم این استان نیز هشت سال در بطن جنگ قرار داشتند؛ به نحوی که حتی برخی از مردم این استان خانه‌های خود را هم در زیر آتش توپخانه دشمن خالی نکردند؛ لذا ما همواره رفیق مردم این استان هستیم و هر موقع که لازم باشد در کنار آن‌ها حاضر خواهیم شد.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)