دست نوشت جهادگران از بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر
شناسه خبر :۹۲۸۳

دست نوشت جهادگران از بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر

دست نوشت جهادگران از بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر: اولا خیلی خوشحال شدم از دیدار شما عزیزان، جوانان بیانات رو با دقت گوش کردم و به معنای واقعی کلمه از بسیاری حرف های شما بهره مند شدم و استفاده کردم و بحمدالله برای من روشن شد که مجموعه های کارآمد و برنامه ریز […]
نسخه مناسب چاپ

 

دست نوشت جهادگران از بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر: اولا خیلی خوشحال شدم از دیدار شما عزیزان، جوانان

بیانات رو با دقت گوش کردم و به معنای واقعی کلمه از بسیاری حرف های شما بهره مند شدم و استفاده کردم

و بحمدالله برای من روشن شد که مجموعه های کارآمد و برنامه ریز و اهل فکر در مجموعه‌ جهادی داریم.

خداروشکرمطالبی را یادداشت کردیم که غالبا توجه دارید، اما دو سه نکته را من یاد آوری می کنم:

یکی این که میدان جهاد، میدان خیلی وسیعی است؛ یعنی این مقداری که شما پیش رفتید شاید ده برابر این میتوانید پیش بروید. جهاد یعنی یک حرکت جوشیده از اعتقاد و باور قلبی و ایمان و بکارگیری توانایی ها. اگر ایمان و باور قلبی وجود دارد، این کار حد نهایی ندارد چون توانایی ها حد نهایی ندارد. دل شما، روح شما، مغز شما، توانایی فوق العاده ای دارد، شما ببینید به دنیای علم، به چه جایی رسیده، این ها نشانه ظرفیت بشری است.

هر مقداری که شما پیش رفتید ده برابر می توانید پیش ببرید و نسل های بعد از شما هم شاید صد برابر و هزار برابر بروند. جهاد این است یعنی اصلا هیچ توقف پذیر نیست.

جسم انسان محدود است و توانایی هایی دارد. ما توانایی های جسم خودمان را هم درست نمی شناسیم.

مثلا با دست خودمان یک ضربه ای می زنیم یک کاری می کند. حالا با تمرین با همین دست میشود کاری کرد تا ده تا سنگ بشکند در حالی که خودمان از قبل این توانایی را سراغ نداشتیم.

حالا این جسم است، روح انسان که محدود نیست. با معنویت و فکر انسان، با تجربه ای که دارد ببینید چه کارهایی می تواند انجام دهد و چه پیشرفت هایی می تواند بکند. شما هرچه میتوانید تلاش کنید و پیش بروید، هرچه می توانید همین کاری که از بیست سال قبل شروع کردید، همینطور پیش بروید، فکر کنید و این فکر را به مرحله عمل در بیاورید.

در اثر تمرین قابلیت افزایش پیدا می کند. در اثر کار توانایی حاصل شده و آن را فهمیده ایم هرچه می توانید فکر کنید؛ بگذارید ما مجموعه عظیمی از نسل انقلاب اسلامی را در کشورمان شاهد باشیم که از لحاظ سهم فهم مسائل مدیریتی خدمت رسانی، ایجاد عدالت و قیام به قسط به جایی رسیده باشد که ذهن های معمولی بشر به جایی نرسیده و باید از او الگو بگیرند.

دوم اینکه ببینید اونوقتی کار شکل عمومی پیدا خواهد کرد که این جهت گیری، این فکر شما این جهت گیری شما تبدیل به یک گفتمان عمومی شود .

کما اینکه گفتمان علم معجزه کرد. گفتمان حرکت های جهادی شما ها را بوجود آورده باید کاری کنید که به گفتمان عمومی تبدیل شود. شما می توانید به محرومین خدمت کنید ]درحالی که[ یه عده ای هستند که محرومیت زندگی و جسمانی ندارند اما از خدمت گذاری محروم اند به این محرومین خدمت کنید.

شما چند درصد جوانای کشور هستید؟ (۱۰ درصد) خوب اون ۹۰ درصد دیگه چرا باید از این حرکت جهادی مبارک محروم بمانند و این درصورتی که تبدیل به گفتمان بشود موفق است.

ما در مسائل گوناگون این را داشتیم. می توانید شما با ترویج این گفتمان، عده خودتون رو افزایش بدهید. همچنان که کیفیت خودتان را افزایش می دهید کمیت را می توانید افزایش دهید که یکی از وسایلش تبلیغات رسانه ای درست هنری است و این خیلی مهم است. مثلا همین قلعه گنج که اسمش گفته می شود ولی مردم نمی دانند که چه کارهای خوبی شده و من هم در جریانم که با کار یک جمعی تقریبا محرومیت از بخشی از منطقه ریشه کن شده و مردم همین را هم نمی دانند. اگر این گفته بشود چقدر امید را دربین جوان ها ایجاد می کند.

(افزودن کمیت عاملین)

در محیط های خانوادگی، دانشگاه و دانشکده، مدرسه، محیط کار باید این کار را، این حرکت را ترویج کنید.

نکته سوم مساله ثبات و عدم لغزش است، خواهش می کنم به این اهمیت بدهید. شما با یک مجموعه جوان دارید کار می کنید. جوان در معرض دوتا آسیب است ، یکی آسیب عدم ثبات در راه و یک هم دچار شدن به ابتلاعات بشری. سربسته گفتم. مراقب باشیند جوان های شما از این آسیب ها مصون بمانند، در صراط مستقیم ثبات لازم است.

این هم به نظر من علاوه بر امور اعتقادی که لازم هم هست مربوط میشود به کارعملی یعنی عبادت، توجه، سر وقت نماز خواندن، حتما قرآن را هر روز خواندن ، در حد امکان مستحبات را انجام دادن

(در مناطق نیز) حتما نمازشان را در مسجد بخوانند و نماز را باتوجه و اول وقت بخوانند. رعایت اخلاص؛ سعی کنند کار برای خدا انجام بدهند.

این کار در سنین ما اگر سابقه نداشته باشیم و قبل تر نکرده باشیم کار سختی است. در سنین شما در سنین جوانی کار آسانی است، می توانید نیتتان را خالص کنید

[اگر این شد] رحمت الهی و هدایت الهی برای شما از همه طرف می بارد. هدی للمتیقین؛ خدا هدایتش را برای متقین قرار داده است.

اذان شد من هم تجدید وضو می خواهم بکنم

راوی: یاسر حسین بیک 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها